Get Adobe Flash player

Zaproszenie na Międzynarodową Sztafetę Niepodległościową i Dzień Kuchni Polskiej

Urząd Gminy w Kowali, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala, Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego „Magis” oraz Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Kowala na szóstą edycję Sztafety 11.11.11.11.11.16 organizowanej pod hasłem „MIĘDZYPOKOLENIOWA SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCIOWA. AKTYWIZACJA – REKREACJA – INTEGRACJA”.  Sztafeta ma na celu uczczenie Dnia Niepodległości oraz promowanie patriotyzmu zarówno wśród młodych jak i nieco starszych pokoleń.

 Trasa Sztafety zostanie podzielona na kilka etapów.

Start Sztafety 11 listopada 2016 r., godz. 11.11.11 jednocześnie z dwóch miejsc:

  1. I grupa wyruszy spod Pomnika lotników Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Kowali. Trasa będzie przebiegać przez Kowalę -> Dąbrówkę Zabłotnią (Pomnik upamiętniający walki z wojskami carskimi w 1863r.) -> Rożki (Pomnik ku czci 15 Polaków powieszonych przez hitlerowców 12 października 1942, gdzie dołączy grupa II) ->Augustów -> Kowalę Kolonię.
  2. II grupa wyruszy z Trablic spod Domu Pamięci ks. Romana Kotlarza. Trasa będzie przebiegać przez Ludwinów (do sklepu koło przejazdu) -> Kowalówkę -> następnie drogą powiatową nr 733 (Augustów) do stacji w Rożkach.

Tegorocznym obchodom na terenie naszej gminy będzie towarzyszyła akcja społeczno-kulturalna - ,,Dzień Kuchni Polskiej”, która została zainicjowana przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Kuchnia polska to jedna z naszych narodowych tradycji. Dlatego ten dzień będzie wzbogacony wypiekami z piekarni i cukierni z terenu naszej gminy. Do akcji przyłączają się Cukierni i Piekarnia MAK z Kowali, Piekarnia z Trablic i Piekarnia z Kotarwic.

Zachęcamy do ubioru w kolorach patriotycznych (biało-czerwonych).

Etap, który chcesz przebiec, wybierz sam. Zmęczonym pomoże w drodze autokar.