Get Adobe Flash player

Dzień Serca

W dniu 28 września o godz. 14:30 w świetlicy „Szansa” rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Serca. Po raz ósmy gośćmi spotkania były dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami.

Uroczystość rozpoczął występ taneczny zespołu ludowego „Przepióreczka” prowadzony przez Panią Annę Szymczyk oraz Panią Wiesławę Rzepecką z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowali. Pięknie ubrani tancerze zaprezentowali trzy ludowe tańce, za które otrzymali gromkie brawa od uczestników spotkania. Następnie po części artystycznej rodzice pozostali na sali aby wysłuchać prezentacji Pani Aleksandry Lament na temat „Jak dobrze wyglądać na zdjęciach”. Uczestnicy warsztatów otrzymali wiele cennych informacji dotyczących ustawiania się do zdjęć oraz fotograficznych sztuczek, które można wykorzystywać w życiu codziennym. Ponadto zaprezentowano rodzicom projekt „Aktywna Rodzina fundamentem życia społecznego i zawodowego ”, który skierowany jest do rodzin z terenu gminy Kowala, w tym rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W czasie gdy w warsztatach fotograficznych uczestniczyli rodzice, dzieci wspólnie z wolontariuszami ze szkolnego klubu wolontariusza przy PG w Parznicach własnoręcznie tworzyli ramki na zdjęcia, bawili się w basenie z kuleczkami oraz robili sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce. Na zakończenie uroczystości rodzice wraz ze swoimi dziećmi mieli pamiątkową sesję zdjęciową. Dzień zakończył się smacznym poczęstunkiem oraz serduszkowym upominkiem.

Organizatorami uroczystości był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali oraz Centrum Wolontariatu. Działanie realizowane w ramach Gminnego Programu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Starszych w gminie Kowala na 2017r.