Get Adobe Flash player

Gala Wolontariatu

5 grudnia odbyła się Gala Wolontariatu organizowana przez Centrum Wolontariatu w Kowali w Domu Weselnym "Złoty Dworek" w Kowalówce Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, to święto szczególne, które ujawnia bezmiar ludzkiej dobroci. W Gminie Kowala jest tej dobroci bardzo dużo, o czym świadczy frekwencja na naszej Gali. Przybyli na nią wyróżnieni wolontariusze wraz ze swoimi szkolnymi koordynatorami, dyrektorzy szkół, członkowie Klubu Seniora, dorośli wolontariusze Centrum Wolontariatu, pracownicy GOPS w Kowali, Caritas Diecezji Radomskiej oraz przedstawiciele lokalnych władz: za-ca wójta Dariusz Bulski, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Marczykowski, radni i sołtysi. Takie Święto jest doskonałą okazją do spotkania, wymiany doświadczeń, do złożenia podziękowań wszystkim wolontariuszom za chęć angażowania się i działania.

W Centrum Wolontariatu w Kowali działa osiem Szkolnych Klubów Wolontariusza, dlatego na sali w tym szczególnym dniu młodych ludzi było najwięcej. ,,Wolontariusze to dobre dusze" ten krótki slogan towarzyszył zebranym przez całe spotkanie i rozbrzmiewał na salę do czego ochoczo zagrzewał konferansjer. Życzenia jak balsam na duszę przekazał wolontariuszom za-ca Wójta Gminy Kowala Pan Dariusz Bulski.

Po części oficjalnej głos zabrał nasz wyjątkowy gość ks. dyrektor Rober Kowalski z Caritas Diecezji Radomskiej, który pięknie opowiedział o idei wolontariatu, o ważnym znaczeniu wolontariatu w dzisiejszym świecie a przede wszystkim o przykładach dobrych praktyk wolontariackich jako wzoru do naśladowania.

Punkt kulminacyjny spotkania obfitował w dyplomy, upominki, statuetki oraz mnóstwo serdeczności i podziękowań dla wszystkich wolontariuszy, którzy dzielnie ciepłem swoich serc ogrzewają serca innych, gotowi poświęcać swój czas na pomnażanie dobra. Wśród wyróżnionych młodych wolontariuszy znaleźli się: Julia Rogala z PSP w Bardzicach, Natalia Wiatrowska z PSP w Kowali, Paulina Pyrka z PSP w Mazowszanach, Wiktoria Bałękowska z PSP w Młodocinie Mniejszym, Zuzanna Kolasa z PSP w Rudzie Wielkiej. Wśród wyróżnionych wolontariuszy i sympatyków wolontariatu znaleźli się: Anna Spyt, Magdalena Wesołowska, Artur Kurowski, Marian Górecki, Tadeusz Marczykowski. Zaś Suoer Szkolnym Klubem Wolontariusza został klub przy PSP w Parznicach, który przedstawił pokrótce swoje działania w formie muzycznej prezentacji. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Pana Łukasza Chruślaka, który został naszym wspaniałym sponsorem wolontariatu, dzięki jego hojności nie jeden uśmiech zagościł na twarzach dzieci.

Tegoroczna Gala Wolontariatu obfitowała w poruszające chwile. Obecni na niej wolontariusze byli żywym dowodem na to, że bezinteresowna pomoc niesiona z pasją i zaangażowaniem daje radość i satysfakcję. Wyjątkowo prawdziwe staje się zdanie wypowiedziane kiedyś przez jednego

wolontariusza: bez wolontariatu nie byłoby na świecie tyle szczęścia. Całe spotkanie wzbogacił występ artystyczny Pawła Mosiołka a słodki poczęstunek zakończył tegoroczne świętowanie.

Spotkanie odbyło się w ramach Programu Rozwoju i Promocji Wolontariatu w Gminie Kowala na 2017 rok.