Get Adobe Flash player

Podsumowanie Akcji Czyścioch 2018

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w dniach 20-23 kwietnia odbyła się w gminie, wzorem lat ubiegłych, siódma edycja Akcji „Czyścioch”, której organizatorem było Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowali we współpracy z Urzędem Gminy w Kowali, który zasponsorował worki, rękawice i kiełbaski na grilla dla wszystkich Czyściochów.

Do Akcji Czyścioch 2018 włączyły się również szkolne i świetlicowe Kluby Wolontariusza, przy: PSP w Kowali, PSP w Bardzicach, PSP w Młodocinie Mniejszym, PSP w Mazowszanach, PSP w Kończycach- Kolonii, PSP w Parznicach, Świetlicy ,,Szansa’’ w Kowali, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, które porządkowały okoliczne tereny.

Wolontariusze spędzili ten dzień na czyszczeniu dróg publicznych, lasów i terenów wokół szkół i świetlicy. Efektem wspólnych wysiłków było zebranie kilkudziesięciu worków śmieci. Na zakończenie akcji każdy uczestnik mógł poczęstować się kiełbaską z grilla.

Międzynarodowy Dzień Ziemi (22 kwietnia) to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna.