Get Adobe Flash player

Wydobyć szlachetne dobro i piękno…nie znać słów potępienia…

17 stycznia 2014 roku w Warszawie odbyła się Gala Ogólnopolska XIII edycji SZLACHETNEJ PACZKI. W tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszego rejonu Kowali i okolic,  czyli  dzielnych SuperW wraz z Liderem.  Uroczystość otwarcia bram Gali odbyła się w Klubie Stodoła o godz. 18.00. Tego wieczoru czekało na gości wiele atrakcji, na początek paczkowa rozgrzewka muzyczna z Andy i Ale Camarą, gdyż nic lepiej nie rozgrzewa niż afrykańskie rytmy i gorące serca SuperW.

Nasza Drużyna zjawiła się ze swoją energią, z pięknym wspomnieniem emocji i radości z pomagania. Pojechaliśmy cieszyć się z innymi naszym indywidualnym i wspólnym zwycięstwem. Zdobyliśmy Szczyt, bo byliśmy Drużyną i Drużyną pragnęliśmy to uczcić. Część oficjalna była porą na wspominania, podsumowania i refleksje. Zebrani usłyszeli kilka niezwykłych opowieści, pokazano tych, dzięki którym SZLACHETNA PACZKA mądrze pomaga. W tym miejscu była również okazja aby jeszcze raz przypomnieć, że XIII edycja Szlachetnej Paczki  pomogła 17 684 rodzinom a łączna wartość pomocy przedstawia się w  kwocie 33 125 005. A wśród tych wielkich liczb nasze małe wielkie zwycięstwa: 30 rodzin, którym pomogliśmy na kwotę ponad 45 000zł. Zgromadziliśmy w ten sposób ponad 600 osób, które w jakikolwiek sposób stali się Darczyńcami. Czuliśmy jak jesteśmy częścią wielkiej przygody, niezwykłego szlachetnego czynu, częścią lepszej przyszłości, bo Polska jest jedna. Wśród VIP-ów, którzy pojawiali się na scenie był prezes Stowarzyszenia Wiosna – ks. Jacek Wiosna Stryczek, Mariusz Pudzianowski, Krzysztof ,,Diablo” Włodarczyk, Anna Lewandowska (żona Roberta Lewandowskiego), Władysław Kosiniak- Kamysz – minister pracy i polityki społecznej, Barbara Bursztynowicz, Julia Kamińska, alpinista- zdobywca szczytu Mount Everest Piotr Cieszewski. Niektórym z nich skradliśmy serca, zdobyliśmy autografy i numery telefonów.

Część oficjalną poprowadzili Ewa Kwaśny i Darek Maciborek ze stacji radiowej RMF FM. Specjalna niespodzianka muzyczna zabrzmiała w wykonaniu Małgorzaty Kościelniak i Kamila Radzimowskiego.

Nie zabrakło przerwy na posiłek. Specjalne menu łączące potrawy z całej Polski przygotował Jakub Kuroń.  Solidna dawka energii  była potrzebna na drugą część wieczoru, gdzie swoje międzynarodowe tournée rozpoczęli Boogie Boys, a następnie na muzyczne południe Polski zabrał gości zespół Future  Folk.

Coś się skończyło….., ale i coś zaczęło, przed nami  XIV edycja Szlachetnej Paczki i słowa Człowieka Wiosny, że ,,nie jesteśmy tacy, jak o sobie myślimy – dobrze czy źle. Nie jesteśmy tacy, jak myślą o nas inni. Naszą miarą są wyzwania, które podejmujemy. Nie wystarczą dobre chęci. Tworzą nas te wyzwania, które podjęliśmy i wygraliśmy”

Za rok bądźcie z nami! Ta przygoda zmienia życie, dodaje przypraw do codziennych zajęć, zmienia smak codzienności, uczy wspinać się i mieć nadzieję. Będziemy czekać, razem wejdziemy na szczyty.